Verze 3.54.01 (12/2017)


Verze 3.54.01 vznikla v prosinci 2017.

 

 

Novinky a změny v datech

 

NČLP má verzi 2.59.01.

 

Byly přidány nové položky s klíči od 18199 do 18203.

Byly přidány položky "Interferon gama" a "Rivaroxaban - antiXa aktivita".

 

Pokud postrádáte potřebné položky NČLP, sdělte nám, prosíme, jejich seznam. Doplníme je.

 

Byly aktualizovány "Zákony, vyhlášky, nařízení" - stav k 1. 12. 2017.

 

 Připomínáme, že od 25. května 2018 vstupuje v EU v platnost „GDPR“, základní informaci a odkaz na další zdroje najdete v dokumentu "GDPR základní obecná informace" ve skupině „Info k systému SLP“

.

 

Novinky a změny v programu SLP

 

1. Byla přidána nová funkce "Seznam přihlášení a odhlášení uživatelů do SLP" (žurnál). Tato funkce automaticky zaznamenává přihlášení a odhlášení všech uživatelů do SLP. V počátečním nastavení systému, záložce "Ostatní" si můžete nastavit, zda chcete žurnál používat. Dialog pro práci se žurnálem pak najdete v menu "Údržba".

 

2. EŘD - do seznamu dokumentů k přečtení bylo přidáno tlačítko "Zpráva aut.", pomocí kterého lze odeslat zprávu autorovi dokumentu.

 

3. Agenda Audity - do tisku seznamu auditů byl přidán sloupec "Plánované datum auditu".

 

4. Agenda Objednávaný materiál - bylo změněno chování filtru v agendě - nastavený filtr se "pamatuje" a není třeba ho např. při vytváření objednávky opakovaně zadávat.

 

5. Schválení nové verze dokumentu - pokud je nastaveno, že nová verze dokumentu má začít platit až 14 dní po jejím schválení, nepřesouvá se nyní stará verze dokumentu ihned do archivu. Je pouze označena jako neplatná a je nastaven konec její platnosti. K jejímu automatickému přesunu do archivu dojde až po skončení její platnosti - pokud používáte EŘD. Jestliže EŘD nepoužíváte, budete muset starou verzi dokumentu po skončení její platnosti přesunout do archivu "ručně" pomocí tlačítka "Přesun" v dialogu pro práci s dokumenty.

 

6. Verifikační protokol - ve výpočtu byla opravena chyba, kdy pro standardní odchylku = 0 (všechny výsledné hodnoty pro vzorek stejné) nebyla spočítána pro kombinovaná nejistota.

 

7. Další drobné změny nekomentujeme.