Verze 3.52.01 (6/2017)


Verze 3.52.01 vznikla v červnu 2017.

 

 

Novinky a změny v datech

 

NČLP má verzi 2.57.01.

 

Byly přidány nové položky s klíči od 18048 do 18068 a 20866.

Byla vytvořena řada položek typu eGFR.

 

V rámci položek s druhem veličiny volume rate (clearance korigované, eGFR) bylo realizováno sjednocení jednotek a aktualizace položek - podrobněji v dokumentu "sjednocení jednotek v rámci dr. vel. VOLRTE"

Prosíme, zkontrolujte si své vazby na tyto položky v rámci LČLP - NČLP a v rámci standardu DASTA!

 

Nově připojený dokument "informace k mikrobiologickým blokům" nabízí základní informace o položkách NČLP k realizaci objednávek a zasílání zpráv k mikrobiologickým vyšetřením.

 

Pokud postrádáte potřebné položky NČLP, sdělte nám, prosíme, jejich seznam. Doplníme je.

 

Byly aktualizovány "Zákony, vyhlášky, nařízení" - stav k 1. 6. 2017.

 

 

Novinky a změny v programu SLP

 

1. V agendě "Pracovníci laboratoře" byl přidán nový nástroj "Odchod pracovníka laboratoře" (viz tlačítko "Odch." uprostřed tlačítkové lišty). Pomocí něj lze realizovat odchod pracovníka z laboratoře a všechny pro něj určené činnosti v SLP převést na jiné pracovníky laboratoře. Nástroj je určen pouze pro správce dokumentace. Ostatní uživatelé SLP k němu nemají přístup.

 

2. Byl přidán nový výpočet Klinické skóre statinové myalgie. Najdete jej v menu "Výpočty" -> "Kalkulátory pro kardiologii".

 

3. Agenda "Přístrojová technika" - byl přidán nový příznak. Jedná se o pomocné pole pro třídění a filtrování přístrojové techniky.

 

4. Další drobné změny nekomentujeme.